ERASMUS+ GREENO2: КНУ В МІЖНАРОДНОМУ ПРОЄКТІ ЗІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

About GREENO2 Project implementation the article on the Taras Shevchenko National University of Kyiv (Ukraine) official website.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка увійшов до консорціуму європейських освітніх закладів та управлінських організацій у межах міжнародного екологічного проєкту Erasmus+ KA220-HED «Зелені дахи у закладах вищої освіти як сталі дослідницькі центри задля виховання залученості, екологічної свідомості та продукування O2» («Green Roofs in higher education institutions as sustainable Enters for research, participation, ENvironmental consciousness and O2 generation» – GREENO2).

Стартова зустріч цього проєкту відбулася в Університеті соціальних і політичних наук «Пантеон» в Афінах (Греція). У нараді взяли участь викладачі, науковці, експерти з 8 освітніх, дослідницьких установ з України, Греції, Італії, Іспанії, Польщі, Румунії.

Богдана Носова, доцентка ННІ журналістики, яка координує реалізацію Erasmus+ GREENO2 в українському університеті, представила на цій нараді план втілення комунікаційної складової проєкту. Стратегічне комунікування є надважливим і випливає із завдань, що вирішуються. Насамперед ідеться про інтенсивніше залучення академічної спільноти до захисту навколишнього середовища. Цей проєкт акцентує на сегменті організації облаштування зелених дахів. Європейська наукова спільнота розглядає тему зелених дахів як розширення центрів досліджень та практичного регулювання екологічним середовищем. Інтегруючись із завданнями сталого розвитку, облаштування простору зелених дахів у європейських країнах стає актуальним подоланням викликів пов’язаних з кліматичними змінами.

Координаторка проєкту зауважила, що комунікаційна стратегія міжнародного проєкту GREENO2 враховує досвід першого спільного воркшопу «Технології зеленої енергетики для майбутнього», проведеного фахівцями Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Університету Лотарингії (Франція). Презентуючи КНУ на міжнародній зустрічі у Греції, вона також підкреслила, що питання екології, зеленої енергетики та сталого розвитку активно присутні в освітніх ініціативах ННІ журналістики. Зокрема, Богдана Носова розповіла, про освітньо-соціальний проєкт «Зелений Інститут журналістики» започаткований доценткою кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Алевтиною Демуцькою. Він із 2011 року є платформою, де студенти практикують навички стратегічних комунікацій для поширення ідей сталого розвитку.

Консорціум GREENO2 отримав фінансування від Європейського Союзу за програмою Erasmus+ загальною сумою 400.000 євро на три роки. Координує проєкт Університет Тушії (Італія). Партнерами є ще чотири виші: Київський національний університет Тараса Шевченка, Університет Кадіса (Іспанія), Університет соціальних і політичних наук «Пантеон» (Греція), Університет соціальної та медійної культури в Торунi (Польща) та три дослідницькі й консалтингові організації Xenios Polis Culture, Science and Action (Греція), LIM Srl Unipersonale (Італія), SG Gripen Europe s.r.l. (Румунія).

Тривалість проєкту: з 1 вересня 2023 року до 31 серпня 2026 року.

 

Torna in alto